Projenle BaşvurGönüllümüz Ol

Projelerimiz

American Humane Association

Deneme Bilim Merkezi

1995-1997 yılları arasında kuruluş aşamalarını tamamlayan ve ardından 55. Hükümet Programı'na giren vakfımız bu tarihler içerisinde ülkemizdeki ilk deneme bilim merkezi olabilecek yeri araştırmaktaydı. Bu merkez için İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü en doğru yer olarak seçildi ve ilk deneme bilim merkezi ülkemize 18 Nisan 1998'de Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı tarafından kazandırıldı.

Projeye Göz Atın
MEB'de Bilim Kolu

MEB'de Bilim Kolları

Milli Eğitim Bakanlığı ile 1999 ve 2000 yılları arasında görüşmelerimiz esnasında bilimi ülke çapındaki tüm okullarda bilim kolları oluşturarak yayılması için önerimizi sundu ve 10 Eylül 2001'den itibaren okulların açılması ile birlikte "Bilim Kolu" tüm ülkemiz okullarında hayata geçmeye başladı.

Projeye Göz Atın
Wildlife Conservation Society

Gezici Bilim Şenlikleri

Kasım 2001'den itibaren 2008 yılına kadar 7 farklı bilim şenliği düzenledik. Gerçekletirdiğimi tüm Gezici Bilim Şenlikleri'mize bugüne kadar 1.500.000'un üzerinde ziyaretçi katıldı ve 15.000'den fazla çocuk ve gencimiz eğitim aldı.

Projeye Göz Atın
Bilim ve Teknoloji Haftası

Ülke Çapında 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası

Milli Eğitim Bakanlığı'na sunduğumuz öneri sonrası oluşturulan bilim kollarındaki üretken çocuklarımızın kendi projelerini ve öğrendiklerini insanlarımız ile paylaşabilecekleri "Bilim ve Teknoloji Haftası"'nı başlattık.

Projeye Göz Atın
Bilim Elması Ağacı

Bilim Elması Ağacı

Bilim Elması Ağacı projemiz ile nitelikli eğitime ulaşımda zorluk yaşayan ve imkanı olmayan çocuk ve gençlerimizi bilimle ve nitelikli eğitimle buluşturabilmeyi hedefledik. Ülkemizin önde gelen 50'den fazla şirketi bu projemizde bizim hayal ortağımız oldu.

Projeye Göz Atın
Shell Eco-Marathon''da Türkiye

Shell EcoMarathon'da Türkiye

20 yıldır Fransa'da yapılmakta olan bu yarışmaya, Türkiye bu yıl ilk kez katılıyor. Katılan okullara sponsorluk ve teknik danışmanlık yaparak ülkemizi temsil etmelerini sağlıyoruz.

Projeye Göz Atın
Bilim ve Teknoloji Haftası

Şişli Bilim Merkezi

Ülkemizin üçüncü bilim merkezi 27 Eylül 2004'de Şişli'de vakfımız ve Şişli Belediyesi ile birlikte açıldı. Açılan bilim merkezimiz ile 350.000'den fazla insanımıza bilimi ve teknolojiyi aşıladık.

Projeye Göz Atın
Çevre Kahramanı

National Geographic Kids ile "Çevre Kahramanı" Ol

"Bir yeşil alanın ya da gölün temizlenmesine katkıda bulundun mu? Kuşların kışın soğuktan korunması için onlara bir yuva hazırladın mı? Öyleyse sen bir çevre kahramanısın." bakış açısı ile çocuklarımızın ve gençlerimizin çevreye olan duyarlılığını arttırdık.

Projeye Göz Atın
Volvo Adventure Çevre Projesi Yarışması

Volvo Adventure Çevre Projesi Yarışması

Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı'nın destekleri ile gerçekleşen Volvo Adventure Çevre Projesi Yarışması'nda gençler çevreyi korumak için 4. kez yarıştı. Geçen sene ülkemizi temsil eden takım dünya şampiyonu oldu!

Projeye Göz Atın